• Pomôžte našej škole darovaním 2% z dane! ❤️

• Milí rodičia, kolegovia a priateia našej školy

O Vašu štedrosť a priazeň sa uchádzame opäť aj v tomto roku. Príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb nie je príspevok navyše. Práve naopak, v prípade neuplatnenia si svojho práva tieto prostriedky odvedie daňový úrad do štátneho rozpočtu.

My Vaše 2% z dane premeníme v prospech Vašich detí. Snažíme sa o vytvorenie esteticky krajších a modernejších priestorov, o vybavenie tried a učební príslušným zariadením tak, aby sa Vaše deti u nás cítili príjemne, pohodlne, útulne. Veľa sa toho na našej škole už zmenilo a veľa pripravených zmien chceme realizovať aj v roku 2024. Vďaka Vašej podpore budeme môcť zabezpečiť nielen krajšie prostredie, ale najmä skvalitnenie vzdelávania Vašich detí, našich žiakov.

Veríme, že túto formu finančnej podpory využije čo najviac z Vás a aj Vy pomôžete skvalitniť prostredie a výučbu Vašich detí.

Informácie o tom ako postupovať nájdete tu!

TLAČIVO  - Vyhlásenie 2% si môžete stiahnuť tu!

ĎAKUJEME veľmi pekne, že využijete povinnosť platiť dane aj na dobrú vec.

• DIVADLO LUDUS – „NAŠE ŠATY“

• Dňa 21.februára 2024 bola priamo v priestoroch našej školy odohraná inscenácia divadla LUDUS s názvom Naše šaty. Súčasná hra nemeckej autorky Kirsten Fuchs je pálčivo aktuálna. Žiaci 1. a 2. ročníka si mohli pozrieť túto vynikajúcu monodrámu v podaní Alexandry Palatínusovej . Predstavenie sa venovalo závažným spoločenským otázkam, ktoré žiaci sledovali očami 17-ročnej hrdinky Kláry. Spolu s ňou sa zamýšľali nad tým, čo sú základné ľudské práva a slobody, čo naozaj znamená tolerancia a solidarita a aké sú dôsledky extrémizmu a neonacizmu pre našu spoločnosť. Po predstavení nasledovala krátka diskusia o kritickom myslení a základných argumentačných omyloch.

Divadlu LUDUS ďakujeme za hlboký umelecký zážitok a našim študentom za ich aktívnu účasť na diskusii.

• SLOVENKA ROKA 2024 – 16. ročník ankety

• Anketa Slovenka roka je prestížnym projektom, ktorého hlavným cieľom je čo najlepšie zviditeľniť ženy podieľajúce sa na raste krajiny. Objavuje a oceňuje v deviatich kategóriách ženy, ktoré sú uznávané odborníčky vo svojich profesiách, v oblasti umenia, zdravotníctva, vedy, športu, vzdelávania a tiež ženy, ktoré venovali svoju energiu charite a pomoci iným.

V oblasti vzdelávania bola nominovaná Ing. Katarína Kubišová, riaditeľka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji. Podporte ju svojim hlasom na stránke https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/

• Vianočné trhy

• V predvianočnom čase sa aj vestibul našej školy odel do vianočného šatu a my sme mali možnosť na chvíľočku spomaliť a stretnúť sa na vianočných trhoch. Ponuka bola pestrá – stretlo sa tu 16 predávajúcich. Nálada bola výborná, vôňa lákavá. Veríme, že sa vám tohtoročné vianočné trhy páčili, ďakujeme všetkým zainteresovaným! Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Na záver už snáď iba:

„Až vianočné zvony zazvonia, ihličie Vám doma zavonia, zahoďte všetky trápenia a starosti, užite si sviatky v šťastí a radosti.“

ŠŤASTNÉ A VESELÉ všetkým praje Školský parlament!

• Župné vianočné trhy 2023 otvoria svoje brány 19. decembra

• „Po minuloročnom úspešnom pilotnom projekte sme sa rozhodli pokračovať. V spolupráci s našimi školami, so zariadeniami sociálnych služieb a s divadlami sme pripravili dva výnimočné dni. Návštevníci si budú môcť vychutnať vianočnú atmosféru, pochutiť si na dobrotách či kúpiť niečo sebe i blízkym a podporiť tak dobrú vec,“ pozýva predseda BSK Juraj Droba.

Na Župných vianočných trhoch nebude chýbať tradičná vianočná kapustnica, predaj živých rýb či darčeky z dielne domov sociálnych služieb. Práve kúpou jedinečných a unikátnych darčekov podporíte tých, ktorí to najviac potrebujú. Súčasťou podujatia bude aj sprievodný kultúrny program. Vianočné koledy a piesne zaznejú napríklad v podaní žiakov Konzervatória a herci Divadla LUDUS si pripravili pre deti predstavenie Vyšla hviezda nad Betlehemom.

PROGRAM:

19. 12. 202314:50 – 15:00 prezentácia Spojenej školy Ivanka pri Dunaji15:00 – 15:15 Vianočný hip hop SOŠ pedagogickej z Bullovej ulice v Bratislave 16:00 – 17:15 Slovak Brass Band koncert18:00 – 18:50 Divadlo Ludus – Vyšla hviezda nad Betlehemom

20. 12. 202313:30 – 14:15 Konzervatórium Bratislava – Vianočný koncert, spev + klavír15:00 – 15:10 prezentácia Spojenej školy Ivanka pri Dunaji16:30 – 17:20 Divadlo Ludus – Vyšla hviezda nad Betlehemom

• Slávnostné otvorenie COVP

• Dnes prišiel ten vytúžený deň, kedy sme slávnostné otvorili naše Centrum odborného vzdelávania a praxe (COVP) v Zálesí.

Tešíme sa, že naši žiaci budú môcť využívať moderné priestory a zdokonaľovať sa.

• Imatrikulácie prvákov

• Slnko, hudba a zábava. Aj také boli imatrikulácie prvákov. Študenti skúšali chytať ryby, ale na suchu. Skákalo sa cez prekážky, žiaľ bez koňa a obväzoval sa medveď (plyšový). Aj také boli úlohy, ktoré museli prváci zvládnuť, aby boli prijatí do radu študentov.

Po úvodnom slove pani riaditeľky a organizačných pokynov koordinátorky parlamentu na zúčastnených čakali vedomostné kvízy podľa zamerania odboru, skúšky zručnosti, skladanie sľubu a v závere boli mentormi jednotlivých študijných odborov pasovaní za študentov školy. Ako spomienku na imatrikulácie si študenti odniesli tričko s logom ich študijného odboru a imatrikulačný list.

Na záver jedno veľké ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli.

• Múzeum holokaustu

• 11.10.2023 sme navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Študenti I.E a II.A triedy si najprv vypočuli prednášku na tému Úteky z táborov smrti a následne si prezreli samotné múzeum. Veríme,že v nich návšteva zanechala silné dojmy. Za úhradu nákladov spojených s touto exkurziou ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.

• Kontakty

• Stredná odborná škola pôdohospodárska a veterinárna, SNP 30, Ivanka pri Dunaji
      • spojovateľ : 0917 323 258 sekretariát: 02 45 943 062
      • Ul. SNP 30 900 28 Ivanka pri Dunaji Slovakia